Jednom mjesečno za namirnice

Jeste li ikada pomislili da vam rijetki odlasci u trgovinu po namirnice mogu znatno olakšati život i uštedjeti novac? To je istina. Promatrajući druge obitelji u supermarketu, može se doći do zaključka da je ovakav pristup prehrani najbolji i najlakši, pogotovo za domaćice s djecom. Složite se da više ne morate svaki dan ići u trgovinu i razmišljati o tome što danas kupiti i kuhati ... I što je najvažnije, ne morate žonglirati teškim vrećicama na putu kući!

Priprema popisa

Da biste primijenili ovaj pristup, dobra je ideja napraviti nekoliko popisa, od kojih bi prvi trebao uključivati ​​najpopularnija omiljena jela vaše obitelji. U popisu označiti koliko puta se mogu pripremati tijekom mjeseca. Drugi popis će sadržavati informacije o proizvodima koje je potrebno kupiti, njihovoj količini i iznosu kupnje.

Koje biste namirnice trebali kupovati mjesečno? Vjerojatno one koje se sastoje od osnovnih i dugotrajnih proizvoda. Inače nećete moći spasiti svoj obiteljski proračun. Ovdje je približan popis glavnog registra proizvoda za kupnju:

  • tjestenina,
  • Pšenično brašno,
  • granulirani šećer,
  • maslac,
  • biljno ulje,
  • mahunarke,
  • stolni ocat,
  • zobene pahuljice,
  • rižine žitarice,
  • heljdino zrno,
  • smrznuto povrće,
  • konzervirana hrana,
  • umak i majoneza,
  • pasta od rajčice,
  • meso za zamrzavanje,
  • lukovica,
  • mrkva,
  • kupus,
  • krumpir,
  • jabuke,
  • čaj,
  • kakao,
  • kava/cikorija,
  • piti vodu,
  • vreće za smeće,
  • toaletni papir,
  • osvježivać zraka,
  • sapun,
  • gel za tijelo,
  • šampon i balzam za kosu,
  • pasta za zube,
  • prašak za pranje,
  • pamučni jastučići i štapići,
  • vlažne maramice.

Ovaj način kupnje nije prikladan za vas i vašu obitelj ako:

  • imate malo prostora u hladnjaku i zamrzivaču ili nemate smočnicu,
  • novi ste u nabavi,
  • Vi (i članovi vaše obitelji) ne znate kako se ograničiti na nezdravu hranu.

Što trebate učiniti prije masovne kupnje?

  1. Zapišite omiljene proizvode svoje obitelji i izračunajte njihovu potrošnju za mjesec dana. Na primjer, omiljena hrana vaše kćeri su banane. Također su korisni i vole ih drugi članovi obitelji. Ako je obitelj od tri osobe, tada je potrošnja banana tjedno otprilike 6 komada, odnosno mjesečno - 24 komada (6 komada * 4 tjedna).
  2. Usporedite cijene u trgovinama u kojima planirate kupiti proizvode. Odaberite trgovinu koja vam je najisplativija na temelju glavnih kategorija kupovine.
  3. Otiđite u veleprodajni centar i odlučite koje ćete proizvode tamo kupiti.
  4. Provjerite stvarne zalihe proizvoda.
  5. Pripremite hladnjak za punjenje hranom (očistite i izbacite sve nepotrebno i pokvareno).
  6. Ne zaboravite na pokvarljive proizvode i priložite njihov popis glavnom popisu.

Svaki put prije odlaska u supermarket nije potrebno pripremati dugačak popis svega što ćete kupiti za mjesec dana. Dovoljno je da u glavi držite popis zdravih i ukusnih jela i znate koliko će dana pojedini proizvod s popisa osnovnih namirnica trajati vašoj obitelji. Lijep dodatak tome bit će razumijevanje načina na koji možete uštedjeti svoj proračun za kupovinu namirnica.

housewield.tomathouse.com

Preporučamo čitanje

Kako ukloniti kamenac iz perilice rublja